Predstavenie a následný predaj prvej generecáie telefónu iPhone 2G od Apple so sebou priniesol revolúciu v mnohých ohľadoch. Mnohí z nás si bez telefónu iPhone nedokážu predstaviť svoj život.

Na druhej strane, mnoho z nás si nedokáže predstaviť ako budeme žiť v budúcnosti a dokonca aj z čoho budeme žiť. Čo ovplyvniť vieme, je to, že peniaze, ktoré investujeme dnes, nám v budúcnosti prinesú ešte ďalšie peniaze. 

Na uvedenej ilustrácii máme porovnanie medzi kúpou telefónu iPhone 2G a kúpou akcií spoločnosti Apple. Ak by sme v deň, kedy sa prvý iPhone začal predávať za 499 dolárov, presne o 16 rokov neskôr stratil zo svojej hodnoty -86%, pretože technologický pokrok zastaviť nevieme a používaním sa opotrebuje. 

Ak by sme v rovnaký deň, kedy bol uvedený iPhone, kúpili približne 115 akcií spoločnosti Apple o 16 rokov neskôr a zároveň, ak by sa nám podarilo pasívne držať akcie, naša počiatočná investícia by dosiahla zhodnotenie + 4258 %, čo je čiastka 21 746 dolárov. Info: pri sume nie je zohľadnená inflácia a dividenda!

Niekto by mohol argumentovať, čo je pochopiteľné, fungovať a komunikovať s ľuďmi je potrebné. Lenže, čo je ešte ďôležitejšie je investovanie! Nie len pre svoje budúce JA, ale napríklad aj pre svoju rodinu – deti, súrodenci, či rodičia.

Poviete si, že investovanie je veľké riziko? Áno, prináša to so sebou riziká, lenže ešte väčšie riziko je neinvestovať vôbec. Preto ak chcete investovať alebo poradiť a napíšte mi.