STANDARD Market 📊 je domovom  na obchodovanie veľkých a prestížnych emisií akcií českých i zahraničných spoločností. Na Standard Market môžu byť prijaté buď emisie spĺňajúce náročnejšie zákonné podmienky oficiálneho trhu s cennými papiermi, alebo iba zákonné podmienky regulovaného trhu. Burza tiež umožňuje prijatie akcií bez súhlasu emitenta, a to pokiaľ sú už obchodované na inom regulovanom trhu v rámci EÚ.

Naše vizualizácie odhaľujú, že každá spoločnosť predstavuje svoj jedinečný príbeh s vlastnými výzvami a úspechmi. Prvá vizualizácia porovnáva ročnú výkonnosť akcií ôsmich firiem trhu STANDARD. Každý stĺpec predstavuje percentuálnu zmenu ceny akcií od začiatku do konca roka 2023. Na druhom čiarovom grafe je vyobrazený vývoj cien akcií tých istých spoločností počas celého roka 2023 a obsahuje viac detailov, ako sa menila cena akcií v jednotlivých mesiacoch, a umožňuje nám vidieť, ako sa výkonnosť akcií menila v čase. Ako môžeme vidieť, akcie firmy E4U dosiahli veľkú výkonnosť približne v polovici roka 2023 🚀. Napokon akcie ukončili rok výnosom +39,53%. Naproti tomu akcie PHOTON ENERGY zažili výrazný pokles v priebehu celého roka a nakoniec ho ukončili poklesom -32,7%. Zaujímavé je, že výkonnosť niektorých spoločností bola pomerne stabilná, zatiaľ čo iné zažili veľké výkyvy.

Ďalšie firmy dosiahli nasledovnú výkonnosť:

EnergyAqua: +15,08%

SAB Finance: +1,92%

Toma a.s.: -2,88%

Philip Morris ČR: -7,46%

RMS Mezzanine: -14,29%

Footshop: -21%

⚠️ Firma Footshop sa stale verejne obchodovateľnou po vstupe na trh STANDARD Pražskej burzy 1. augusta / srpna 2023 prostredníctvom prvého SPAC v strednej Európe. Špecializovaná spoločnosť WOOD SPAC One (WSO),  ktorá je súčasťou investičnej skupiny Wood & Company, investovala na jar 2023 sumou 538 miliónov českých korún (viac ako 20 miliónov eur) do českého online predajcu prémiových tenisiek a oblečenia Footshop, čím ziskala v spoločnosti maximálny podiel 49 %. Následne medzi spoločnosťami prebehla fúzia.

Sledujte s nami, ako sa vaše obľúbené spoločnosti pohybujú na vlnách trhu, a buďte súčasťou vzrušujúceho sveta investícií!

Disclaimer: Všetky uvedené informácie a visualizácie majú edukačný charakter a preto ich nepovažovať za investičné odporúčanie.