Celkový výkon spoločnosti v 3. štvrťroku bol náročnejší, ako CAPRI očakávala. V správe stojí, že Capri je z výkonnosti globálneho veľkoobchodu v tomto štvrťroku sklamaná, čo malo za následok k zníženiu zadlženosti nákladov a nižšej prevádzkovej marži. Na základe vývoja v spomínanom období, firma prijala opatrenia a súčasne plánuje pokračovať v strategických investíciách na podporu dlhodobého rastu.

Prehľad výsledkov spoločnosti Capri Holdings za tretí štvrťrok fiškálneho roka 2023:

  • Firma Capri dosiahla celkové tržby vo výške vo výške 1,51 miliardy $, ktoré sa v porovnaní s minulým rokom znížili o -6 %. Z toho firma dosiahla čistý zisk 225 milióna $ a zisk na akciu 1,72 $.
  • Tržby Versace vo výške 249 miliónov $ sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom znížili o -0,8 %.
  • Tržby Jimmy Choo vo výške 168 miliónov $ sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom znížili o -5,6 %.
  • Tržby spoločnosti Michael Kors vo výške 1095 miliardy $ sa v porovnaní s predchádzajúcim rokom znížili o -7,2 %.
  • Počas tretieho štvrťroka Spoločnosť spätne odkúpila približne 5,7 milióna kmeňových akcií za približne 300 miliónov $.
  • Po oznámení výsledkov sa akcie spoločnosti preplatli o -26%.

Výkonnosť firmy bola a stále je ovplyvnená trendmi v odvetví luxusného tovaru, globálnymi spotrebiteľskými výdavkami, makroekonomickými faktormi, celkovou úrovňou spotrebiteľského cestovania a výdavkami na voľné položky, ako aj demografickými zmenami a zmenami v preferenciách životného štýlu. Do roku 2019 rástol trh s osobným luxusným tovarom za posledných 20 rokov stredným jednociferným tempom. V roku 2020 však v dôsledku krízy COVID-19 klesol trh s osobným luxusným tovarom o 22 %. Trh s osobným luxusným tovarom zaznamenal v roku 2021 silné oživenie, pričom predaj prekročil predpandemickú úroveň. Štúdie trhu predpovedajú, že odvetvie osobného luxusného tovaru sa v rokoch 2020 až 2025 zvýši nízko-dvojciferným zloženým ročným tempom. Očakáva sa, že budúci rast bude poháňaný elektronickým obchodom, čínskymi spotrebiteľmi a mladšími generáciami. Rast však môže byť obmedzený obavami z inflácie, možnosti globálnej recesie, volatility cudzej meny alebo zhoršujúcich sa ekonomických podmienok. Nákupy ľubovoľného luxusného tovaru, ako sú doplnky, obuv a odevy, ktoré Capri vyrába, majú tendenciu klesať, keď je disponibilný príjem nižší alebo keď sú recesie, inflačné tlaky alebo iná ekonomická neistota.

O firme CAPRI Holdings

Capri Holdings (NYSE: CPRI) je globálna módna luxusná skupina pozostávajúca z ikonických značiek Versace, Jimmy Choo a Michael Kors pod vedením zakladateľa. Firma si svoju povesť vybudovala na navrhovaním výnimočných a inovatívnych produktov, ktoré pokrývajú celé spektrum kategórií módneho luxusu.

Značka Versace je už dlho uznávaná ako jeden z popredných svetových domov medzinárodného módneho dizajnu a je synonymom talianskeho glamour a štýlu. Versace, založená v roku 1978 v Miláne, je známa svojim ikonickým a nezameniteľným štýlom a bezkonkurenčným remeselným spracovaním. Dizajnérsky tím Versace vedie Donatella Versace, ktorá je umeleckou riaditeľkou značky už viac ako 20 rokov.

Značka Jimmy Choo ponúka výrazný, očarujúci a módny rad produktov, ktorý jej umožňil vyvinúť sa na poprednú globálnu značku luxusných doplnkov, ktorej hlavným produktom je dámska luxusná obuv doplnená o doplnky vrátane kabeliek, drobného koženého tovaru, šatiek a opasky, ako aj obchod s luxusnou pánskou obuvou a doplnkami. Okrem toho sa určité kategórie, ako napríklad vône a okuliare, vyrábajú na základe licenčných zmlúv. Dizajnérsky tím Jimmy Choo vedie Sandra Choi, ktorá je kreatívnou riaditeľkou značky od jej vzniku v roku 1996.

Značka Michael Kors bola spustená pred viac ako 40 rokmi Michaelom Korsom, ktorého vízia posunula spoločnosť od jej začiatkov ako amerického luxusného športového domu až po globálnu spoločnosť vyrábajúcu doplnky, obuv a konfekciu s celosvetovou distribučnou sieťou, ktorá má zastúpenie vo viac ako 100 krajinách. Michael Kors sa vyznačuje výraznými dizajnmi, materiálmi a remeselným spracovaním s estetickým vzhľadom, ktorý spája štýlovú eleganciu a športový postoj. Michael Kors ponúka tri základné kolekcie: luxusný rad Michael Kors Collection, prístupný luxusný rad MICHAEL Michael Kors a pánsky rad Michael Kors.

Disclaimer: Uvedená mini analýza a vizualizácia sú štúdijným materiálom, preto nejde o investičné odporúčanie.