Alexandre Arnault, syn najbohatšieho európana Bernarda Arnaulta, v minulom roku spôsobil rozruch vo svete luxusu a NFT. Tridsať ročný Alexandre viceprezident pre produkty a komunikáciu spoločnosti Tiffany & Co. si 29. januára 2022 zakúpil NFT-čko CryptoPunk 3167. Novú PFP Alexandre Arnaulta zobrazuje pixelovanú tvár s čiapkou v 3D okuliaroch a momentálne je zobrazená na jeho účtoch Twitter a Instagram. NFT s názvom CryptoPunk 3167 bolo zakúpené za 160 ETH, čo v tom čase predstavovalo čiastku približne 416 400 dolárov. Jeho nákup NFT dokazuje seizmický posun v novej ére luxusu vedenej mladou generáciou. Alexandre Arnault svoj vstup do NFT spečatil začiatkom apríla minulého roka, keď svetu predstavil luxusný prívesok navrhnutý a vytvorený Tiffany & Co. podľa jeho NFT. Prívesok je vytvorený z ružového zlata a smaltu obsahujúci pár zafírových a mozambických bagetových rubínových pohárov, ako aj žlté diamantové okrúhle náušnice.

Po pozitívnych ohlasoch NFT komunity na Alexandreho prívesok prišla novinka od amerického šperkárstva Tiffany (patriace do LVMH), ktoré sa rozhodlo, že na základe CryptoPunkov, jednej z najznámejších zberateľských edícií na báze NFT, vyrobí presne 250 exkluzívnych príveskov. Po exkluzívnych šperkoch sa strhol veľký dopyt, ktorý vygradoval v kompletný výpredaj, ktoré sa od seba líšia farbami zlata, smaltu aj diamantov, sa vypredalo za zhruba 20 minút. Jeden prívesok vychádzal na 30 ETH, približne za 48 000 dolárov. Dohromady tak išlo o zhruba 11,9 miliónov dolárov. K prívesku bolo pripojené aj digitálne NFTiffs, ktoré znázornia finálnu podobu šperku. Očakáva sa, že vlastný prívesok držiteľa bude doručený začiatkom roka 2023.

29.1.2023 je presne rok, čo Alexandre Arnault kúpil svoje NFT čím na seba úpútal širokú pozornosť, hlavne z krypto sveta. Následne sa mu ju podarilo pretaviť do pozornosti a nových zákazníkov Tiffany & Co. Je evidentné, že trh luxusu čoraz viac siaha na vymoženosti web3 a metaverse, ktoré firmy a značky kreatívne pretavujú do nápadov ako je tento.