Nezastaviteľný rast spoločnosti Gevorkyan

Od svojho založenia, tržby firmy GEVORKYAN a.s., nepretržite rastú. Vidieť to môžeme na grafe, kde zložené ročné tempo rastu (CAGR) počas posledných 15 rokov dosiahlo výšku 23,53%, čo je 23,8-násobok tržieb oproti roku 2008. Posledný aktuálne odhadovaný rok 2023E by mala spoločnosť podľa jesennej prezentácii pre investorov od Versute Investments dosiahnuť rekordné tržby vo výške 76 miliónov EUR, čo by predstavovalo CAGR 24,28%.

V aktuálnom prospekte akcií od emitenta stojí, že tento rast a súčasne hospodárske výsledky by mohlo narušiť nepriazeň niekoľkých rizikových udalostí, ale je zjavné, že by táto skutočnosť by sa mohla naplniť. Keď sa pozrieme do nedávnej minulosti, tak firma za prvý polrok 2023 dosiahla tržby vo výške 37 miliónov EUR. Pritom druhá polovica roka býva silnejšia.

Tento dohad sa dozvieme v apríli, kedy firma zverejní svoju Výročnú správu za rok 2023. Okrem toho, firma koncom februára vstúpila na Bratislavskú burzu cenných papierov, čo je veľmi priaznivá informácia ako pre spoločnosť, tak aj pre investorov na Slovensku.

Ako sa vám pozdáva naša technologická spoločnosť Gevorkyan?

Disclaimer: Všetky uvedené informácie a visualizácie majú edukačný charakter a preto ich nepovažovať za investičné odporúčanie.