Firma General Dynamics vo svojom reporte za druhý kvartál ohlásila solídnu dynamiku napriek pokračujúcemu problému v dodávateľskom reťazci, pričom dosiahla historicky najvyššie tržby. Dokonca firma ohlásila aj rekordne vysoké nevybavené objednávky a veľmi silný cash flow. Firma dosiahla výnosy vo výške 10,2 miliárd USD, čo predstavuje medziročný nárast o 10,5 %, s rastom vo všetkých štyroch segmentoch. Čistý zisk za toto obdiebie firma dosiahla vo výške 744 miliónov USD, zriedený zisk na akciu 2,70 USD.

Spoločnosť General Dynamics ukončila druhý štvrťrok s rekordne vysokými nevybavenými objednávkami v celkovej výške 91,4 miliardy USD, čo predstavuje nárast o 4,3 % v porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom. Odhadovaná potenciálna hodnota kontraktu, ktorá predstavuje odhad manažmentu o dodatočnej hodnote v nefinancovaných zmluvách na dobu neurčitú, zmluvách s neurčitým množstvom (IDIQ) a neuplatnených opciách, bola 38 miliárd USD. Celková odhadovaná hodnota kontraktov predstavovala ku koncu druhého štvrťroka 129,3 miliardy USD. Segment letectva a kozmonautiky registruje nové objednávky v hodnote 2,5 miliardy USD, poháňaný silným dopytom po lietadlách Gulfstream.

Hotovosť získaná z prevádzkových činností v tomto štvrťroku predstavovala výšku 731 miliónov USD. Hotovosť získaná z prevádzkových činností za prvý polrok predstavovala 2,2 miliardy USD alebo 149 % čistého zisku. Počas štvrťroka spoločnosť splatila 750 miliónov dolárov v dlhopisoch s pevnou úrokovou sadzbou, investovala 212 miliónov dolárov do kapitálových výdavkov, vyplatila 360 miliónov dolárov na dividendách a použila 288 miliónov dolárov na spätné odkúpenie akcií, čím sa štvrťrok skončil s 1,2 miliardami dolárov v hotovosti a peňažných ekvivalentoch. Za predchádzajúcich 12 mesiacov spoločnosť znížila celkový dlh o 1,7 miliardy dolárov.

O spoločnosti

General Dynamics sídliv Restone vo Virgínii a je letecko-obranná spoločnosť, ktorá ponúka široké portfólio produktov a služieb v obchodnej leteckej doprave, stavby a opravy lodí, či ponoriek, pozemné bojové vozidlá, zbraňové systémy a munície ako aj technologických produktov a služieb.

Disclaimer: Uvedená mini analýza a vizualizácia sú štúdijným materiálom, preto nejde o investičné odporúčanie.