Softvérová spoločnosť eMan oznámila úspešný rok 2023 so zameraním na efektívnosť a rast. Napriek mierne klesajúcemu obratu na 254,4 mil. Kč sa firme podarilo dosiahnuť výrazný nárast EBITDA o viac ako 60%. CEO spoločnosti, Jiří Horyna v tlačovej správe spomenul, že sa manažment spoločnosti zameral predovšetkým na zefektívnenie procesov, vďaka tomu sa im podarilo znížiť prevádzkové náklady o približne 24 miliónov korún. Obrat sa eMan síce nezvýšili, ale výrazne sa manažmentu podarilo zvýšili EBITDA i čistý zisk, a to práve vďaka celoročnému dôrazu na efektivitu.

Zmeny vo vedení, vrátane návratu Jiřího Horynu na post CEO, pomohli stabilizovať spoločnosť. Predbežné hospodárske výsledky naznačujú (info: predbežné zverejnené čísla sa môžu ešte líšiť, pretože vo firme aktuálne prebieha audit), že táto stratégia prináša očakávané výsledky. Spoločnosť očakáva rast v roku 2024 s novými klientmi a zahájením veľkých projektov už v prvom kvartáli. Aké finančné výsledky – tržby, EBITDA a čistého zisku, by mohla firma eMan dosiahnuť v roku 2024 si môžete pozrieť na vizualizácii, ktorej prognózovanie je z dielne Gafrik Research.

Základom úspechu firmy je tiež niekoľko veľkých zákazníkov, či už z oblasti financií, ako napríklad ČSOB, alebo Cendis z verejného sektora. Okrem iného eMan dlhodobo spolupracuje so spoločnosťami Škoda Auto, PPL, Volkswagen alebo E.ON. Medzi nových klientov patria napríklad ABB, EP Energy Trading (EPET), Česká sporiteľňa alebo FutureLife.

Spoločnosť zároveň pokračuje v budovaní technologického holdingu prostredníctvom investičného fondu eMan Innovations. Skupina firiem okrem samotného eMan-u zahŕňa spoločnosti Zenplanto, Senfina Labs, Modularita, Legend Has It, Estis a ďalšie. Okrem Českej republiky má eMan aj pobočku v americkom Houstonu, ktorej pozíciu sa darí posilňovať už niekoľko rokov.

Spoločnosť eMan sa aktívne prispôsobila neistým podmienkam a úspešne sa vyrovnala s výzvami minulého roku. S pozitívnymi vyhliadkami na rast a udržiavanie efektívnosti je eMan pripravený na ďalší úspešný rok.

Disclaimer: Všetky uvedené informácie a visualizácie majú edukačný charakter a preto ich nepovažovať za investičné odporúčanie.

Leave a reply:

Your email address will not be published.